MENÜ
İzmir 13°
Gündem Çeşme
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP Çeşme'de, Sait Kavasoğulları yeniden aday
Politika
4 Ekim 2019 Cuma 14:20

CHP Çeşme'de, Sait Kavasoğulları yeniden aday

CHP'de kongre süreci başlarken, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları İlçe Başkanlığı'na yeniden aday olduğunu açıkladı. 

CHP İlçe Başkanı Kavasoğulları, bugün İlçe Örgütü'nde düzenlediği toplantıyla İlçe Başkanlığı'na yeniden aday olduğunu açıklarken, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Simge Dura, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer de toplantıya katılarak Kavasoğulları'na destek verdiler.

"Seçim sürecinde yoğun çalışarak Ekrem Oran'ın Başkan seçilmesini sağladık"

Adaylık açıklaması sırasında, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın CHP İlçe Başkanı olduğu dönemde, Yönetim Kurulu üyesi olduğunu hatırlatarak, "8 Ekim 2018'de, Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinin başlamasıyla, kendisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek, Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Aynı gün, İlçe Yönetimi'mizin oy çokluğu ile aldığı kararla beni İlçe Başkanlığı'na layık gördüler. İlçe Başkanlığı'na seçildikten sonra, çok önemli seçim süreci başladı. Bu süreç içerisinde, adaylık başvurularını kabul ettik. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, Kadın Kollarım, Gençlik Kollarım, bütün aday adaylarına eşit mesafede durmak ve bütün aday adaylarımızı kucaklamak için büyük çaba ve özveri gösterdiler. Bu çaba ve özverilerin sonucunda, Genel Merkez'imizin ve İl Yönetimi'mizin de katkılarıyla Belediye Başkan Adayı'mız ve Meclis Adayları'mız açıklandı. Ardından da yoğun bir seçim dönemi başladı. Seçim çalışmaları sürecinde, vefakar ve cesur yürekli Kadın Kolları'mız, Gençlik Kolları'mız ve onları yönlendiren Yönetim Kurulu'muz, Belediye Başkan Adayımız Ekrem Oran ile beraber, çok yoğun seçim çalışması yaptık. Hiç girilemeyecek denilen yerlere girdik. Alınamayacak denilen mesajları aldık, verilemeyecek denilen mesajları verdik. Vatandaşlara kendimizi ve partimizi anlattık. 'Çeşme bizim sevdamız' diye yola çıkan Belediye Başkan Adayımız Ekrem Oran'ın seçilmesini örgütümüz hep birlikte sağladı" diyerek yaşanan yerel seçim süreci hakkında bilgi verdi. 

"31 Mart'tan sonra birçok şey değişti"

Seçimden sonra, Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi grubunun örgütüne sahip çıktığını belirten Kavasoğulları, "Kendileriyle son derece uyumlu çalışmaktayız: Bu çalışmalarımızın sonucunda, Çeşme'de, 31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra, birçok şey değişti ve birçok güzellikler yaşanmaya başladı. Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızın, belediye hizmetlerinde gördüğü en ufak aksaklık bile kısa sürede gideriliyor" diye konuştu.  

"Hizmetin devamına talibiz"

30 Eylül'de, CHP Genel Merkez'inin, yeni kongre ve kurultay sürecimizi başlattığını söyleyen Kavasoğulları, "Genel Merkezi'miz, kongre ve kurultay süreci ile iktidara yürüyüş yolunda start vermiştir. Bu iktidara yürüyüş yolunun başlangıcı olan mahalle delegeleri seçimler, ilçe ve il kongrelerimiz başlıyor. Bu süreçte, delege seçilecek arkadaşlarım ile beraber, Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşımak en büyük hedefimizdir. Hiçbirimiz, hiçbir koltukta kalıcı değiliz. Ama ilçemizde seçim kazanan bir İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak, hizmetin devamına talibiz. Bu bağlamda, önümüzdeki İlçe Kongresi'nde, İlçe Başkanlığı'na yeniden aday olduğumu açıklıyorum. Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları'nın ve partililerimizin de bana destek vermesiyle, Çeşme'de çok daha güzel yerlere geleceğimize inanıyorum. Siyasetin seviyeli bir şekilde yapıldığı, insanlara el uzatıldığı, bütün dertlerin çözülmesi için bütün örgütümüzle beraber çalışacağımızın güvencesini veriyoruz. Bu süreç hepimize hayırlı uğurlu olsun" diyerek adaylığını açıkladı. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gündem Çeşme